Klimatizace

Základní princip dnešních klimatizací:

Proces klimatizace se dělí na tři samostatné fáze. První fází je takzvaná komprese, kdy kompresor nasává chladivo (bývá ve formě par umístněno v nějaké dobře izolované nádobě) a následně jej stlačuje pod velice vysokým tlakem. Při tomto stlačování se samozřejmě páry také zahřívají. Po fázi komprese následuje fáze druhá, nazvaná kondenzace, lidově řečeno pak předávání tepla. Stlačené páry z předchozí fáze jsou prudce ochlazovány, čímž dochází k jejich kondenzaci. V kondenzované formě pak jsou rozprašovány ve formě mikroskopických kapiček do takzvaného výparníku. Ve výparníku se pak mísí se vzduchem, který je ventilátorem distribuován do místnosti za odchodu vzduchu teplého.

Moderní klimatizační jednotky už nemusí sloužit pouze k ochlazování místností, ale stejně dobře poslouží také při chladných večerech jako teplomety. Stačí zaměnit chod jednotlivých fází pomocí jednoduchého přepínače a klimatizace může působit jako topení.

Naše společnost pracuje s mnoha tipy klimatizačních jednotek a je zapsána do seznamu odborných dodavatelů www.zelenausporam.cz.

Novinky

  • Daoreet doloregn

    13.8.2012

    Cocktails-drink-colorful-deliciousFar far away, behind the word mountains, far from the countries.

Kontaktujte nás

!FIRMA

Hhjhsajfhhsadf 123
Hhjhsafjhhj 123 45

E-mail: !EMAIL
Tel.: !TELEFON


Zvětšit mapu